دریافت نسخه چاپی  


  چاپ        SendtoFriend/f: not exist

تکیه به فناوری های غیر بومی زمینه ساز تهدید سایبری

دوره آموزشی با موضوع تهدید سایبری و با تاکید بر معرفی پدافند غیر عامل و امنیت کاربران در شبکه های اجتماعی در سازمان ملی زمین و مسکن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، بهاره ولدخانی کارشناس ارشد امنیت شبکه و مدرس این دوره با اشاره به تغییر ماهیت جنگ ها از شکل نظامی به جنگ های سایبری، به دلایلی نظیر کاهش تلفات انسانی و هزینه ها، از عدم اتکا به فناوری غیر بومی، وابستگی به اینترنت و عدم رعایت ملاحظات امنیتی به عنوان زمینه ساز جنگ های سایبری یاد کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش به پدیده مهندسی اجتماعی اشاره کرد و آن را هنر بهره برداری از رفتارهای آسیب پذیر انسان ها برای ایجاد شکاف امنیتی در اطلاعات کاربران نامید.

این کارشناس ارشد شبکه ریشه اصلی پدیده مهندسی اجتماعی را در رفتارهای اشتباه کاربران در حفظ حریم خصوصی خود بر شمرد و افزود فشار خارجی و حس حسادت و انتقام از جمله انگیزه های اصلی مهندسی اجتماعی است. وی رعایت مسائل امنیتی در انتخاب رمزهای عبور و سایر رفتارهای فردی در حفظ حریم شخصی را از جمله روش های پیشگیری از حملات مهندسی اجتماعی دانست.

ولدخانی در ادامه به مبحث شبکه های اجتماعی پرداخت و به ضرورت فیلترینگ هوشمند این شبکه ها به دلیل آسیب های امنیتی، فرهنگی، خانوادگی و رفتاری این شبکه ها اشاره کرد. وی لزوم محدود نمودن اطلاعات پست شده در این شبکه ها، عدم نگهداری اطلاعات شخصی بر روی تلفن های همراه، به روز رسانی مرورگرها و بررسی خط مشی محرمانه این شبکه ها را از جمله راهکارهای حفظ امنیت در شبکه های اجتماعی دانست.

گفتنی است این دوره آموزشی توسط اداره کل حراست و با همکاری دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان ملی زمین و مسکن برای دومین بار در تاریخ 13 دی ماه برگزار گردید.

 


١٢:٥٠ - سه شنبه ١٤ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٥٤١    /    ShowCount/f: not exist : ١٦١٤خروج