دریافت نسخه چاپی  


  چاپ        ارسال به دوست

79 هزار متر مربع اراضی ملی در کردستان رفع تصرف شد

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن کردستان گفت: 79 هزار و چهار مترمربع از اراضی ملی این استان با حکم قضایی از دست متصرفان خارج شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، سرهنگ برزو شیروانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ارزش ریالی این اراضی، 210 میلیارد و 713 ریال برآورد شده که در قالب 10 پرونده طی سال جاری به سرانجام رسیده است.
وی افزود: هفت مورد از این پرونده ها رفع تصرفی فوری به میزان هفت هزار و 414 متر مربع به ارزش 66 میلیارد و 310 میلیون ریال در سه شهرستان سنندج، دیواندره و مریوان رسیدگی و حکم خلع ید صادر شده است.
سرهنگ شیروانی اضافه کرد: سه مورد از این پرونده ها نیز طی روند قضایی در سنندج و قروه به نتیجه رسید که با این احکام حدود 71 هزار و 590 متر مربع از اراضی دولتی از دست متصرفان خارج شده است.
فرمانده یگان حفاظت زمین و مسکن کردستان ارزش ریالی این اراضی را 144 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این یگان هم اکنون 6 پرونده دیگر را در حال رسیدگی دارد که با توجه به تاریخ رسیدگی پرونده آنها در نهادهای قضایی تا پایان ماه جاری به سرانجام می رسد.
سرهنگ شیروانی یادآور شد: این یگان در سال جاری در کنار فعالیت های خود اقدامات پیشگیرانه را نیز آغاز کرده و در راستای این اقدامات بروشورها و پلاکاردهای آموزشی را در مناطق حاشیه شهرهای استان توزیع کرده است.
به گزارش ایرنا، یگان حفاظت زمین و مسکن زیر نظر املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی کردستان فعالیت می کند از تابستان سال 95 برای تسهیل در کار حفاظت از اراضی ملی و اجرای احکام رفع تصرف تشکیل شده است.
املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی کردستان از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 281 هزار مترمربع از زمین های دولتی را رفع تصرف کرده است.
مساحت زمین های ملی محدوده و حریم شهرهای کردستان که توسط راه و شهرسازی حفاظت می شود 40 هزار هکتار با ارزش تقریبی 100 هزار میلیارد ریال بوده و تاکنون برای هشت هزار و 500 هکتار آن سند ثبتی صادر شده است.
کردستان با وسعتی معادل 28 هزار و 817 کیلومتر مربع در غرب ایران و 227 کیلومتر با کشور عراق مرز دارد و در مجموع یک میلیون و 493 هزار و 645 نفر جمعیت دارد که در 29 شهر و هزار و 703 روستا ساکن هستند.


١٢:٠٥ - شنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٧٢٩    /    تعداد نمایش : ٣٩٠خروج