دریافت نسخه چاپی  


  چاپ        ارسال به دوست

توصیه نوروزی عضو هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن به هموطنان:

از معامله زمین بدون سند رسمی بپرهیزید

مهدی ابراهیمی عضو هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه عده ای از افراد در تعطیلات نوروزی از روحیه طبیعت گردی مردم سوء استفاده کرده و زمین های دولتی را به اسم زمین های تفکیک شده به افراد می فروشند از هموطنان خواست که بدون سند رسمی و تنها با مبایعه نامه اقدام به خرید زمین نکنند.

مهدی ابراهیمی افزود: طبق قانون، سازمان ثبت و دفاتر اسناد رسمی مکلفند در تمامی معاملات زمین، از ادارات راه و شهرسازی استعلام بعمل آورند تا هم حقوق دولت حفظ شود و هم منابع و منافع افراد به هدر نرود.

معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن گفت: توصیه ما به تمامی افرادی که می خواهند اقدام به خرید زمین در نقاط مختلف کشور نمایند این است که این معاملات را حتما در دفاتر اسناد رسمی و با سند رسمی انجام دهند تا هم منافع مادی خود را به خطر نیندازند و هم دولت را به عنوان طرف دیگر این دعاوی دچار صرف وقت و هزینه نکنند.

عضو هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن همچنین از توسعه بانک اطلاعاتی زمین در سازمان ملی زمین و مسکن در سال 97 و آرشیو بیش از 200 میلیون صفحه عکس در این بانک اطلاعاتی خبر داد و گفت: در این حوزه سعی شده که بخش عمده ای از اطلاعات سازمان در بخش املاک و حقوقی را بومی نماییم و می توانیم به صراحت اعلام کنیم که در این بخش اتکایی به نقشه های گوگل نداریم و تمامی اراضی سازمان با بستر GIS جانمایی شده است.

وی پیش بینی کرد: سازمان ملی زمین و مسکن در آینده نزدیک در حوزه GIS املاک تبدیل به برندی شود که قادر است نه تنها در مجموعه راه و شهرسازی بلکه در سایر بخش های فعال دولتی در حوزه جلوگیری از مفاسد و مبارزه با زمین خواری نقش فعالی ایفا نماید.


١٣:٢٥ - شنبه ١٠ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٨٢٢    /    تعداد نمایش : ٢١٣٢خروج