دریافت نسخه چاپی  


  چاپ        ارسال به دوست

از سوی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن مطرح شد؛

تاکید بر اولویت دولت در تولید مسکن برای محرومین

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به ساخت 400 هزار مسکن در سطح کشور در راستای کنترل قیمت ها و در قالب طرح جامع اقدام ملی، این طرح را از برنامه های اولویت دار دولت تدبیر و امید و وزارت راه و شهرسازی دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن علی نبیان در حاشیه بازدید از طرح آرمان اراک افزود: ساخت این مسکن ها در قالب طرح اقدام ملی در طول سال های 98 و 99 در سطح کشور اجرایی می شود.

وی ادامه داد: 200 هزار واحد این مسکن ها در سطح شهرهای جدید، 100 هزار واحد در قالب بازآفرینی شهری و 100 هزار واحد توسط بنیاد مسکن در سطح کشور ساخته می شود.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خاطر نشان کرد: طرح اقدام ملی به 2 صورت شامل تامین زمین توسط شهرستان ها و یا در زمین های سازمان ملی زمین و مسکن در استان ها اجرا می شود.

نبیان افزود: طرح آرمان اراک از جمله طرح های مشارکتی است که زمین آن توسط سازمان ملی زمین و مسکن در اختیار سرمایه گذار قرار گرفته است.

معاون وزیر راه و شهر سازی گفت: 500 هزار واحد مسکن مهر به صورت نیمه کاره در سطح کشور وجود دارد که پیگیری تکمیل این طرح ها توسط استانداران و جانشینی معاونت عمرانی استانداری ها در حال انجام است.

نبیان افزود: تکمیل طرح های مسکن مهر اکنون به صورت ویژه در شهرهای بالای 25 هزار نفر توسط سازمان ملی زمین و شهرسازی و زیر 25 هزار نفر توسط بنیاد مسکن و شهرهای جدید در حال انجام است.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: بهره برداری از طرح های مسکن مهر به صورت ماهانه در حال انجام بوده و اتمام طرح مسکن مهر به جز پروژه هایی که مشکل حقوقی دارند تا پایان سال جاری از برنامه های اولویت دار وزارت راه و شهرسازی است.

نبیان خاطر نشان کرد: اجرای طرح های بازآفرینی شهری در مناطق مختلف شهرها در راستای کنترل قیمت مسکن در کشور انجام می شود.

وی در دیدار با استاندار مرکزی و جمعی از مدیران استانی به بحث و بررسی راهکار های لازم جهت رفع برخی مشکلات حوزه زمین و مسکن این استان پرداخت.

مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن در جلسه شورای راه و شهرسازی استان مرکزی که با حضور مدیران دستگاه های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی در استان برگزار شد شرکت کردند. در این نشست مدیران این مجموعه ها به ارائه گزارش مسائل مختلف حوزه زمین و مسکن پرداخته و راهکارهای رفع این مسائل مطرح شد.

معاون وزیر راه و شهر سازی در سفر به شهرستان اراک از طرح مسکن آرمان، کوی کوثر، اراضی دانشگاه اراک در منطقه سردشت و کوی گردو این شهرستان بازدید کرد.

علی نبیان همچنین در بازدید از شهر دلیجان از اراضی آذر آباد، پروژه 77 هکتاری دلیجان و اراضی هاشم آباد این شهر نیز بازدید کرد.

مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن در  بخش دیگری از این سفر استانی با بازدید از بیت امام خمینی (ره) با آرمان های ایشان تجدید بیعت نمودند.


١٠:٠٠ - سه شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٨٣٨    /    تعداد نمایش : ٢٩٥٣خروج