دریافت نسخه چاپی  


  چاپ        ارسال به دوست

معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن تاکید کرد

جلوگیری از مفاسد اقتصادی با کنترل و نظارت دفاتر حراست امکان پذیر است

معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن در دومین روز از نشست سراسری آموزشی تخصصی مدیران حراست در مشهد بر لزوم نظارت،کنترل و پایش عملکرد ادارات توسط حراست ها با هدف مبارزه و جلوگیری از مفاسد اداری تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، مهدی ابراهیمی در ادامه به تشریح قوانین حوزه املاک و حقوقی و شهرسازی و بیان چالش ها و مخاطرات حوزه زمین و زمین خواری پرداخت و  با اشاره به قوانین مرتبط با پیشگیری و مبارزه با فساد اداری به تشریح روش های مقابله با فساد پرداخت .

عضو هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن گفت: هرچند مبارزه با فرد فاسد ضروریست با این حال برخورد با علت فساد و تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از وقوع فساد باید در اولویت باشد؛ چراکه درصورت عدم برخورد با علت فساد، امکان تکرار آن و نیز هزینه های بالای اجتماعی و اداری افزایش می یابد.

معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن در دسته بندی انواع فساد در حوزه زمین و مسکن اظهار داشت: رانت ناشی از اطلاع از اقدامات دولت، تصرفات اراضی ملی، زمین‌خواری و جعل اسناد از موارد فساد در حوزه زمین و مسکن است که باید حراست ها در این زمینه ها حساس بوده و به تمام این موارد ورود کرده و نظارت داشته باشند.

گفتنی است نشست سراسری آموزشی تخصصی مدیران حراست پانزدهم و شانزدهم مرداد ماه به میزبانی اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی در مشهد برگزار شد.


١٢:٣٠ - چهارشنبه ١٦ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٨    /    تعداد نمایش : ٣١٤٢خروج