دریافت نسخه چاپی  


  چاپ        ارسال به دوست

فیمابین سازمان ملی زمین و مسکن و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) امضا شد؛

تفاهمنامه برای ساخت 50 هزار واحد مسکونی

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از امضای تفاهمنامه مشترکی با ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در خصوص نحوه تخصیص و واگذاری زمین برای ساخت واحدهای مسکونی به گروه های کم درآمد خبر داد و گفت: این تفاهمنامه برای ساخت 50 هزار واحد مسکونی بین سازمان ملی زمین و مسکن به عنوان نماینده وزارت راه و شهرسازی و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) منعقد شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن علی نبیان افزود: واگذاری این زمین ها برحسب مورد به قیمت کارشناسی روز به صورت فروش اقساطی و یا به صورت اجاره 99 ساله و در استان هایی خواهد بود که لیست آن از سوی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به سازمان اعلام شده باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد نحوه پرداخت بهای زمین نیز در این تفاهمنامه اظهار داشت: برای تسهیل امر ساخت و ساز این واحد ها، 2 سال اول پس از واگذاری، دوره تنفس برای شروع پرداخت بهای زمین است و پس از  آن بهای زمین به صورت پلکانی ظرف مدت 3 سال به این ترتیب که 20 درصد قیمت زمین در سال اول، 35 درصد در سال دوم و 45 درصد در سال سوم پرداخت خواهد شد.

وی مشمولان واجد شرایط دریافت این واحدهای مسکونی را افرادی که فرم (ج) آنها سبز باشد و فاقدین سابقه مالکیت شخصی معرفی کرد و افزود: پیش از واگذاری ها ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مکلف به دریافت استعلامات لازم در این خصوص خواهد بود.

لازم به ذکر است وزارت راه و شهرسازی پیش از این نیز برای ساخت واحدها مسکونی با نهادهایی مانند بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، وزارت دفاع و کمیته امداد تفاهمنامه هایی منعقد کرده بود.


١٥:٥١ - دوشنبه ٢٠ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٩١٠    /    تعداد نمایش : ٤٦٣١خروج